томати (ОВОЧІ З ЧИСТОЇ ГРЯДКИ)
ОВОЧІ З ЧИСТОЇ ГРЯДКИ с.Вересоч



Господарство знаходиться на перехідному єттапі від інтенсивної традиційної технології, до природоохоронної екстенсивної біотехнології, тому обсяги виробництва обмежені.

Мета сайту, знайти споживачів екологічно чистої продукції, а також однодумців і обмінюватися з ними набутим досвідом для швидшого оволодіння таємницями природи.

головна
історія
цікаве про здоровя
картопля
капуста
  томати
цибуля
баклажан
буряк
кабачок
морква
огірки
селера
стіл замовленнь
чим удобрюемо
наші кординати
наше опитування
Форум
2012 рік
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Помідори висаджую з середини травня, а зазвичай після Миколи.
Грядка розташована поруч з селерою. Схема посадки 140 на 30-60 см в залежності від сорту.
Обробку інсектицидом від колорадського жука проводжу одноразово, ще в теплиці, в суміші з хімічним фунгіцидом, за 2 дні
до висаджування розсади. Потім після висаджування провожу ще дві обробки фунгіцидами, з інтервалом в два тижні, і далі ще
дві три обробки біофунгіцидами в суміші (ТРІХОДЕРМІН+ПЛАНРИЗ+АГАТ-25).
  



Помидор в Європу потрапив з Центральної Америки. Завезено в Х VI ст. (раніше картоплі, кукурудзи і тютюну). У Німеччині його вирощували як квіти - на підвіконнях, у Франції - навколо альтанок, в Англії і Росії це була екзотична оранжерейна квітка. Перший опис цієї нової для Європи рослини : залишив італійський ботанік Маттиоли : "Здавлений, на кшталт круглястих яблук, розітнутий, подібно до дині, спочатку кольору зеленого, потім., коли настає зрілість, у деяких - золотистий, у інших - червоний".

Історія помідорів

У ботанічному німецькому словнику, що вийшов в 1811 році написано : "Хоча помідори вважаються отруйними рослинами, в Португалії і Богемії роблять з них соуси, що відрізняються украй приємним кислуватим смаком". Знайомству з помідорами Росія зобов'язана ученому-агрономові Андрію Тимофійовичу Болотову. У селі Дворениново Тульської губернії він розводив томати. У 1774 році слух про нього дійшов до Катерини II, і вона, купивши для себе Киясівську волость, поблизу Москви, у приказному порядку зробила ученого своїм керівником.

Нині налічують до 2 тисяч сортів помідорів. Отруйними виявилися не плоди, а стебла і вони вважаються кращою рослинною отрутою для багатьох шкідників городніх і садових рослин.

У перших томатів були жовті плоди. На сонці вони світилися золотом: по-італійськи "помідор" - не що інше як "золоте яблуко" ("помо" - яблуко, "доро" - золото).

Помідор містить.

Помідор містить цукор (глюкозу), яблучну і лимонну кислоти, азотисті речовини, вітамін С, провітамін А, B1, В2, В3, Р, РР, До, Е. Завдяки чудовому смаку і вітамінній цінності помідор завоював визнання, переживши усі "таємниці", що супроводжували його не одне століття то в одній, то в іншій країні. У помідорах містяться фосфор, калій, кальцій, мідь, цинк, кобальт, йод, магній, залізо, каротин, якого в помідорах міститься майже в 8 разів менше, ніж в моркві. Проте, як джерело цього вітаміну їх використовують цілком успішно.

Взимку і весною помідори можна замінити консервованим томатним соусом, в якому частково зберігається цей вітамін. До цього слід додати, що вміст каротину знаходиться в прямій залежності від міри зрілості помідорів. Не випадково в промисловій переробці помідорів розрізняють ряд мір зрілості : зелена, молочна, бура, рожева, червона. У червоних помідорах найбільша кількість каротину.

У помідорах досить багато калію, якому належить важлива роль в підтримці нормальної функції серцево-судинної системи. Невисока калорійність помідорів дозволяє включати їх в раціон тим, хто має надмірну масу тіла.

Помідори славляться чудовими смаковими якостями. Вони дуже корисні. У помідорах є каротин - провітамін А, аскорбінова кислота, вітаміни групи В. З мінеральних солей - калій, фосфор, залізо; є органічні кислоти, клітковина.

Корисною властивістю помідорів є висока їх здатність, що облуговує. Причому в цьому відношенні вони найпривабливіші з овочів, оскільки солі органічних кислот, що входять до їх складу, в процесі засвоєння залишають в організмі значний запас лужної речовини. А, як відомо, ці речовини протидіють порушенню існуючого в організмі кислотно-лужного захворювання : вони зв'язують надлишок кислот, що утворюються в процесі обміну речовин, і тим самим запобігають передчасне старіння організму.

Помідори корисні.

Корисні помідори і невисоким вмістом в них пуринів, які в харчуванні людей зрілого і літнього віку повинні обмежуватися, а при подагрі, інших захворюваннях, пов'язаних з порушенням обміну сечової кислоти, повністю виключаються. Багато пуринів містять: м'ясо, риба і інші продукти тваринного походження. Є і рослинні продукти, багаті пуринами, - квасоля, горох, шпинат, салат, цвітна капуста. Помідори можна рекомендувати практично усім: дорослим і дітям, хворим і здоровим.

Нині дієтологи вважають, що помідори можна рекомендувати практично усім. Особливо вони корисні при захворюваннях серцево-судинної системи. Низька калорійність помідорів дозволяє включати їх в раціон тих, хто має надмірну масу тіла. Не слід виключати помідори з раціону людей, що страждають захворюваннями суглобів, оскільки в цих овочах пурини і щавлева кислота містяться в малих кількостях.

Помідори, на відміну від багатьох овочів, мають ніжну клітковину, яка позитивно впливає на життєдіяльність корисної кишкової мікрофлори, сприяє зниженню гнильних процесів в кишковику, виведенню з організму надмірної кількості холестерину і в той же час чинить сприятливу дію на пpoцессы травлення.

Але і це ще не усе. Помідори посилюють специфічний імунітет до збудників запалення легенів - пневмококів, кишкових інфекцій - сальмонеллам, дизентерії. Фітонциди помідорів проявляють протигрибкову активність, затримують розвиток небезпечних для людини мікроскопічних грибів.

Помідори стимулюють перистальтику кишковика, роботу жовчовивідних шляхів, мають прекрасну сечогінну властивість, корисні при цукровому діабеті, порушенні обмінних процесів і ожирінні. Усі перераховані властивості має і сік з помідорів. Пити його слід через 30 хвилин після їжі. Рекомендується поєднувати його з іншими овочевими соками (морквяним, буряковим, картопляним), що посилює лікувальний ефект кожного соку, узятого окремо.

Томатний сік

Необхідно максимально використати тривалий "помідорний" період, щоб позбавитися від сильних менструальних кровотеч, а також кровотеч під час клімаксу. Проходить анемія, швидко відновлюється гемоглобін, йдуть слабкість, запаморочення, стан розбитості.

Слід пам'ятати, що помідори несумісні з яйцями, м'ясом і рибою.(http://biocentr.org/nesovmestimyie-pishhevyie-produktyi.html  ).

Зате до горіхів, до усіх сортів капусти, редьки, цибулі, кабачків, баклажанам, патисонам і солодкому перцю помідори випробовують ніжну любов. Не забувайте про помідори, фаршировані овочами, бринзою, сиром і зеленню, - усе це напрочуд смачні блюда.

Рецепти блюд з помідорів

Рецепт помідорів, фаршированих кабачками

Помийте помідори і зріжте верхівку з боку плодоніжки. Чайною ложкою видалите м'якуш (її можна використати для фаршу).

Фарш: почистити і порізати кабачки, можна, пропустити через м'ясорубку. Злегка обсмажити на рослинній олії, посолити, поперчити, змішати з підсмаженою цибулею. Помідори заповнити фаршем. Запікати в духовці 15-20 хвилин.

Рецепт солодкої аджики

2,5 кг помідорів, 0,5 кг яблук "антонівка", 0,5 кг солодкого перцю, 0,5 кг цибулі, 0,25 кг цукру, 0,5 кг моркви, 2 столових ложки солі, 0,2 л рослинної олії.

Усі овочі пропустити через м'ясорубку і прокип'ятити на невеликому вогні впродовж 20 хвилин. Додати 0,25 склянки оцту, 100 г часнику, 1-2 стручки гіркого перцю, заздалегідь перекручених через м'ясорубку. Прокип'ятити ще 10 хвилин.







Copyright ovochi.ua © 2011-2012. ua ru